A-tím: Dohrávka - 15.kolo: OŠK Kapušany vs. Jakubovany 5:1

V dohrávanom 15. kole II. triedy vyhrali Kapušany nad Jakubovanmi 5:1. Diváci mohli vidieť aj viac gólov, no domáci Lukáš Hudák nepremenil po hodine hry za stavu 2:1 pokutový kop. Išlo o typický príklad zle kopnutej penalty blízko k pravici hosťujúceho brankára Martina Molčana.

Meranie síl malo v úvodnej dvadsaťminútovke jednoznačný priebeh. Kapušany mali prevahu, ktorú vyjadrili dvomi zlepenými gólmi - v 11. a 14. minúte sa presadili Blažej Stankovič a po ňom Jakub Šoltés. „Dvojgólový náskok nás akoby uspal, evidentne sme poľavili a iniciatívu prebrali Jakubovany. Odmenou im bol gól na 2:1 šesť minút pred prestávkou (z bieleho bodu skóroval Pavol Kandráč), dal sa počuť domáci stredopoliar Matúš Čisarik.

Cez prestávku mal domáci tréner Štefan Priester svojim zverencom v kabíne čo dohovárať: „Zlepšiť sme mali hlavne dôraz, spresniť prihrávky a neriešiť všetko iba cez nakopávané lopty,“ uviedol M. Čisarik. Želaný efekt sa v druhom polčase dostavil. A zhodou okolností, znova sa to najdôležitejšie udialo v pomerne krátkom časovom úseku. Futbalisti spod stredovekého hradu dali za jedenásť minút tri presné zápasy. Najprv to bol samotný M. Čisarik, ktorý dosiahol jediný zo šiestich gólov hlavou (65. min) a potom sa dvakrát trafil do čierneho Igor Masrna (v 68. a 76. min).

Najkrajší gól v zápase bol vraj ten na 5:1. „Po dlhej lopte až z polovice ihriska, na tri dotyky, z toho jeden prsiami - a lopta sa ocitla v sieti hostí. Diváci si v tomto prípade určite prišli na svoje.“

V inak slušnom zápase rozhodca veľa práce nemal. Iba v 62. min sa trocha zaiskrilo v osobnom súboji Petra Hudáka a Štefana Kostelníka, ktorí po ňom videli žlté karty. Tretiu uvidel hosťujúci Peter Sakala.