A - tím: 13. kolo - Šarišské Sokolovce vs. OŠK Kapušany 2:0

Bronzový stupienok po 13. kole patrí stále Šarišským Sokolovciam, ktoré si pripísali doma povinné tri body za víťazstvo  2 : 0 nad Kapušanami. V tomto zápase bol za hrubé urážku hlavného rorozhodcu v závere zápasu vylúčený domáci J.Kovaľ a za rovnaký priestupok, ale voči asistentovi rozhodcu P. Hudák z Kapušan.

Prinášame Vám pohľad oboch strán, domáci útočník Filip Štofánik:  "Prvý polčas patril jednoznačne nášmu mužstvu. Po  góle M. Juska  z 23.minúty sme vyhrávali 1:0. Mali sme okrem toho ešte množstvo šancí, nášho súpera sme poriadne ubehali. Okrem tohto gólu sme nanešťastie  ešte trikrát trafili do  brvna. V druhej časti hry  sa snažil súper so zápasom ešte niečo urobiť.  Zatlačil nás na  našu polovicu, pretože my sme prestali sme  hrať, chýbalo nám nasadenie a bojovnosť. Na hraciu plochu som sa dostal v 73. minúte a o dve minúty nato som po rýchlom protiútoku strelil druhý gól nášho mužstva a zápas bol prakticky rozhodnutý. Spoluhráč mi prihral do voľného priestoru, bola to poriadne  prudká lopta. Myslel som si že ju už ani nedobehnem, ale  zašprintoval som a podarilo sa.  Hostia sa dožadovali ofsajdu  ale nebol,  lebo som stál  presne na rovine so stopérom a  čakal som na prihrávku. V Sokolovciach som spočiatku nastupoval ako pravý obranca, no na tomto poste sa mi  veľmi  nedarilo. Neskôr som pôsobil na pravej strane zálohy a cítil som sa  tam už lepšie.  Posledných päť zápasov nastupujem aj v útoku a idem mi to celkom dobre".

Dominik Čisárik záložník Kapušian: "Sokolovce sa ujali vedenia a v zapätí nato sme mohli vyrovnať, ale šancu sme nevyužili. Dlho bol výsledok tesný iba 1:0, no nám vôbec nevychádzalo strelecké zakončenie. Domáci zaznamenali svoj druhý gól z dvojmetrového ofsajdu, v zapätí nato bol  ešte náš hráč vylúčený a do záverečného hvizdu chýbalo už len pár minút.S výsledkom stretnutia sme už neboli schopní nič urobiť.  V nasledujúcom kole v Brezovici budeme oslabení aj o kapitána Matúša Čisárika, pretože mu rozhodca vytiahol už štvrtú žltú kartu. Nastúpime teda bez dvoch dobrých hráčov, ale musíme sa o body jednoznačne pobiť".